صفحه اصلی > تالارها > تالار حافظ 
اخبار > ازدواج های مرده به تالار حافظ مي آید


 

 

ازدواج های مرده به تالار حافظ مي آید

نمایش " ازدواج های مرده " به کارگردانی عليرضا موحد از یازدهم مهر ماه در تالار حافظ اجرا می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی ؛ نمایش ازدواج های مرده توسط بازیگران نمایش فهرست به کارگردانی علیرضا موحد و به تهیه کنندگی پیمان قدیمى تهیه کننده نمایش فهرست و مجموعه رویداد کجشنبه ها در تالار حافظ اجرا خواهد شد .

نویسنده این نمایشنامه ؛ آزیا سرنچ تودوروویچ درسال 1967 در شهر زاگرب کشور کرواسی متولد شد‌. او دارای تحصیلات عالیه در مدرسه هنرهای دراماتیک زاگرب است که بسیاری از متن‌هایش در کرواسی، انگلستان، آلمان و فرانسه به صحنه رفته است.
زندگی، اتاق سبز، در چشمان جنگل من، به یخستان خوش آمدید، نفس بکش(نمایشنامه)، شکاف (فیلمنامه) و عقب نشینی (داستان کوتاه) نمونه‌هایی از آثار اوست.
نمایشنامه"ازدواج‌های مرده" متاثر از ادبیات جادویی است. همان ادبیاتی که از آمریکای لاتین و فضای خفقان‌آورش آغاز شد و به چهار گوشه جهان به نام رئالیسم جادویی گسترش یافت.
در این نمایشنامه مرگ و زندگی در هم آمیخته می‌شود تا ما بدانیم که دلبستگی عاطفی و شدیدالحن آدم‌ها به همدیگر گاهی اسباب دردسر برای دیگران می‌شود. در یک خانواده غریب کراوات مادری فوت کرده‌ و حالا جسد این زن دفن نشده و در کنار خانواده‌اش و در یک گنجه زندگی می‌کند. و ادامه ماجرا ... با یکی شدن جهان مردگان و زندگان به نمایش در می آید .

در این نمایش مهسا باقرى؛ بهرام تیغ نورد، رزیتا سبزه قبایى و محمد حسین سعید ایفاى نقش مى کنند که عمدتا از بازیگران نمایش فهرست هستند.
بازیگران نمایش فهرست خرداد سال گذشته با تحسین بى نظیر منتقدان و هنرمندان روبرو شدند.
ازدواج هاى مُرده نوشته آزیا سرنچ تودوروویچ از 11مهرماه به مدت یک هفته ، با دراماتورژى پیمان قدیمى؛ ساعت 30/19 در تالار حافظ به روى صحنه خواهد رفت.
علاقه مندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

 
  شنبه ١٠ مهر ١٣٩٥ - ١٢:٥٨ / تعداد نمایش: 1307          


خروج