صفحه اصلی > تالارها > تالار وحدت 
اخبار > اختتامیه نخستین جایزه ایثار و رسانه برگزار شد


 

 

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

اختتامیه نخستین جایزه ایثار و رسانه برگزار شد

مراسم اختتامیه نخستین جایزه ایثار و رسانه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و پیشکسوتان مطبوعاتی حوزه دفاع مقدس و فعالان رسانه در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی؛در این مراسم سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی بیان کرد: فلسفه تشکیل این مراسم این است که مفهوم ایثار به محدوده زمانی و مکانی خاصی تعلق ندارد چرا که ایثار دارای مراتب مختلفی است که بالاترین آن گذشتن از جان خواهد بود.
وی ادامه داد: ایثار در سایر حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نیز اهمیت دارد،بر همین اساس برای گسترش این فرهنگ که یک ضرورت دائمی است باید تلاش کنیم. همان‌طور که جنگ تحمیلی به گفتمان مقاومت،شهادت،از خودگذشتگی، ایثار و همدلی ملی تبدیل شد باید برای تداوم آن فرهنگ در فضای کنونی نیز تلاش کنیم که این تلاش مجددا یک ضرورت دائمی است چرا که در جهان پرتلاطم کنونی لازمه تداوم حیات انقلاب اسلامی را رقم خواهد زد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ایثار یک ارزش بنیادی و یک گفتمان است، خاطرنشان کرد: هر کسب که درباره ایثار تلاش می‌کند چه دولتمرد باشد یا کسانی که بیرون از مرزها برای امنیت ما تلاش می‌کنند یا آتش‌نشان باشد، ایثارگر است و همه می‌توانند به این مرتبه دست یابند.

صالحی امیری در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه همه افرادی که در دولت خدمت می‌کنند ارتباطی با جامعه ایثارگران دارند، یادآور شد: از همین جهت تخریب دولت تخریب فرهنگ ایثار و شهادت است و کمک به دولت برای رسیدن به قله‌های رفیع پیشرفت کمک به گسترش فرهنگ ایثار خواهد بود. خدا را شکر می‌کنیم که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که با ارزش‌های اخلاقی و معنوی پیوند دارد. جامعه‌ای که دارای فرهنگ ایثار است، جامعه‌ای اخلاقی شناخته می‌شود و اگر در آن بداخلاقی مشاهده کنیم در حقیقت از فرهنگ ایثار فاصله گرفته‌ایم.

در بخش دیگری از این مراسم سعید علامیان دبیر جایزه ایثار و رسانه توضیح داد: پس از دو سال پیگیری و کارهای اجرایی با همکاری ۱۲ تشکل صنفی و پنج نهاد دولتی این مراسم برگزار شده است چرا که تمامی ما به درک مشترکی در رابطه با اهمیت رواج فرهنگ ایثار رسیده‌ایم و باید برای انتقال این فرهنگ کوشش کنیم.

وی گفت: گسترش فرهنگ پدید آمده از دوران دفاع مقدس مستلزم شناسایی الگوهای آن و معرفی آن‌ها به نسل حاضر است. سلوک و رفتار معلم، رفتگر، مدافعان حرم و به تازگی آتش‌نشانان حادثه پلاسکو گویای این مطلب خواهد بود.

علامیان بیان کرد: جشنواره ایثار و رسانه در دو بخش جهاد و شهادت و ایثار اجتماعی طراحی شده است.

وی در رابطه با خاص بودن نخستین جشنواره ایثار و رسانه گفت: نخست اینکه جامعه مطبوعاتی غیردولتی مجری آن هستند و کارها به اصناف سپرده شده است و نهادهای دولتی در آن نقش حمایتی داشته‌اند. دومین ویژگی این جشنواره مشارکت مدیران رسانه در آن است.

در این مراسم، تمبر یادبود نخستین جایزه ایثار و رسانه نیز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد. تقدیر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران از بخش‌های دیگر این جشنواره بود.

 
  سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥ - ١١:٥٣ / تعداد نمایش: 912          


خروج