صفحه اصلی > تالارها > تالار وحدت 
اخبار > اجرای ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره در تالار وحدت


 

 

اجرای ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره در تالار وحدت

روز دوشنبه، چهارمین روز جشنواره سی و دوم فجر در حالی پی گرفته می شود که اجرای ارکستر ملی که قرار بود در روز اول به روی صحنه برود به خاطر تغییر برنامه ها در این روز به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، روز دوشنبه، ساعت 18:30 تالار وحدت میزبان ارکستر ملی به رهبر فریدون شهبازیان می شود تا با همراهی علیرضا افتخاری قطعاتی از آلبوم های قدیمی و محبوب این خواننده از جمله نیلوفرانه را به روی صحنه ببرند. در این اجرا همچنین قطعاتی اثر فریدون شهبازیان نیز اجرا می شود. اما تالار وحدت در ادامه این روز شلوغ میزبان دو گروه دیگر خواهد بود. در ساعت 21 و 30 ارکستر نیلپر و خنیاگران مهر به روی صحنه می روند. در ابتدا گروه خنیاگران مهر که پیش‌ از این در فستيوال امهاياستان ارمنستان حضورى موفق داشت، این بار با اجرای آثاری به خوانندگی «وحید تاج»، به اجرای برنامه می پردازد. در این اجرا قرار است قطعات خوشه‌چین، بشنو از نی، در محاصره، ازیادرفته، حیرانی، طرحی نو ، سخن عشق و رسوای دل را در مایه‌های نوا، دشتی، اصفهان، شوشتری، ماهور ... با صدای «وحید تاج» اجرا شود. در ادامه گروه نیلپر با اجرای آثاری از موسیقی معاصر و به رهبری نوید گوهری به روی صحنه می رود. ارکستر «نیلپر» در سال جاری در نخستین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران به روی صحنه رفت و اجرای خوبی از خود به جای گذاشت. اکنون اعضای این ارکستر موسیقی به سرپرستی احسان تارخ و رهبری نوید گوهری، برای نخستین بار در جشنواره موسیقی فجر آثارشان را به سمع مخاطان خوهند رساند.
تالار رودکی نیز در چهارمین روز جشنواره سی و دوم موسیقی فجر نیز روز شلوغی را می گذراند. در ساعت 18 و 30 دقیقه دو گروه خارجی شوسان تریو از کشور فرانسه و آزار از ارمنستان به روی صحنه می روند. و در ادامه در ساعت 21 و 30 ارکستر فیلارمونیک کردستان قطعاتی از موسیقیدانان بزرگ جهان و قطعاتی از موسیقی اصیل کُردی را برای علاقه مندان اجرا می کند.
برج آزادی در چهارمین روز جشنواره میزبان دو گروه با موسیقی تلفیقی با حال و هوای جنوب می شود. در ابتدا داماهی در ساعت 18 و 30 روی صحنه می رود. داماهی در افسانه‌های جنوب ایران به معنای ماهی بزرگ است که در بطن خود آرمان شهری دارد و این گروه نیز قرار است با اجرای موسیقی تلفیقی از جنوب میزبان مخاطبان جشنواره موسیقی فجر شود. در ادامه گروه کماکان در ساعت 21 و 30 روی صحنه به اجرا می پردازد. این گروه که از سال ۹۱ با توجه به موسیقی بومی نواحی جنوب کشور فعالیت خود را در زمینه موسیقی تلفیقی آغاز کرده توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند و در این جشنواره نیز با اجراهای تازه میزبان علاقه مندان خواهد بود.

 
  دوشنبه ٢٧ دی ١٣٩٥ - ١٠:٥٠ / تعداد نمایش: 981          


خروج