اخبار > «در گیسوی او پیچید» با گروه نقش اجرا می شود


 

 

«در گیسوی او پیچید» با گروه نقش اجرا می شود

گروه نقش با کنسرت «در گیسوی او پیچید» ششمین سالگرد فعالیت خود را به همراه علاقه مندان جشن می گیرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، این کنسرت که با حمایت انجمن موسیقی ایران سازماندهی شده است در تالار رودکی اجرا می شود. امیر شریفی، سرپرست گروه، درباره این برنامه گفت: کنسرت پیش رو در دستگاه نوا اجرا می شود. آهنگ سازی آن بر عهده من بوده و خواننده کنسرت نیز مجتبی عسگری است.
وی درباره جزئیات قطعاتی که اجرا می کنند، توضیح داد: در مجموع در این کنسرت 10 قطعه ی سازی و آوازی تصنیف شده است. با توجه به گرایش عمده گروه نقش که پرداختن به روشمندی موسیقی کلاسیک ایرانی است، این قطعات نیز مُهر و نشان امکانات موسیقایی پیشا قاجاری و زیبایی شناسی قاجاری را به شکل هم زمان در خود دارد.
شریفی در ادامه توضیح داد: استفاده از امکانات بالقوه موسیقی دستگاهی و همچنین بهره گیری از عواملی نظیر فرم و ادوار ایقاعی و نظام باز مدال که در موسیقی قدیم ایران رایج بوده است ,از جمله ویژگی های ساخت قطعات این کنسرت بوده است.
شریفی در انتها درباره نوازندگان گروه گفت: هوشمند عبادی نوازنده نی، آرش سعیدیان نوازنده عود، المیرا مردانه نوازنده کمانچه، مرجان مهربان نوازنده قانون، محمد عشقی نوازنده سنتور، سهیل اله دادیان نوازنده تنبک و دایره در این کنسرت شرکت دارند. گفتنی است کنسرت گروه نقش روزهای 15 و 16 دی ماه در تالار رودکی به روی صحنه می رود. علاقه مندان می توانند تهیه بلیط این کنسرت به سایت تیوال مراجعه کنند.

 
  سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - ١٠:٢٤ / تعداد نمایش: 526          


خروج