اخبار > نسیم موسیقی جنوب در تالار وحدت می‌وزد


 

 

نسیم موسیقی جنوب در تالار وحدت می‌وزد

گروه موسیقی لیان با معرفی تازه‌ای از موسیقی بوشهری روی صحنه می‌رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، گروه لیان در اجراهای مختلف خود همواره گوشه‌ای از موسیقی جنوب را به گوش علاقه‌مندان رسانده است.
به گفته محسن شریفیان این‌بار گروه لیان تلاش می‌کند گونه‌ای از موسیقی بوشهر به نام «دومن دویی» را اجرا کند. او در این باره افزود: گروه لیان گروه لیان سعی داشته که در هر کنسرت خود یک تیم یا یک موضوع را از موسیقی منطقه خودش برجسته کند. گاهی تاکیدش روی تاثير شاعران ملی در موسیقی بوشهر بوده، مثل خیام خوانی. گاهی نیز تاکیدش روی طنز در موسیقی بوشهر بوده و امسال به معرفی «دومن دویی» در موسیقی بوشهر می‌پردازد.
شریفیان در توضیح این مفهوم در موسیقی محلی بوشهر نیز گفت: دومن دویی یعنی تبادل آواز بین دو یا چند نفر، چه مرد و چه زن. این از ویژگی‌های موسیقی بوشهر است که در مهم‌ترین آیین‌های بوشهری به چشم می‌خورد؛ از شاخصه‌های این نوع موسیقی که در دومن دویی صورت می‌گیرد، می‌توان به شروه خوانی، خیام خوانی و بیت خوانی اشاره کرد.
شریفیان درباره همکارانش در اجرای این ایده گفت: در این کنسرت آکا صفوى و اکلو فرامرزى، این مفهوم را به نمایش می‌گذارند. این کنسرت به همت شرکت کامیاب بهاران و به تهیه کنندگی «علی حق‌شناس» و مديريت اجرايي «سياوش خلباني» روزهای 4 و 5 دی‌ماه به روی صحنه می‌رود.
علاقه مندان می توانند جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه فرمایند.

 
  دوشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٥ - ١٠:٠٤ / تعداد نمایش: 413          


خروج